logo UG

Bibliografia Publikacji Pracowników, Doktorantów i Studentów UG




Zapytanie: SZAREK TOMASZ
Liczba odnalezionych rekordów: 19



Przejście do opcji zmiany formatu | Wyświetl/ukryj etykiety | Wyświetl wyniki w wersji do druku | | Przesłanie wyników do modułu analizy | Nowe wyszukiwanie
1/19
AUTORZY: R. D. Mauldin, Tomasz Szarek, M. Urbański.
TYTUŁ: Graph directed Markov systems on Hilbert spaces
ŹRÓDŁO: Mathematical Proceedings of the Cambridge Philosophical Society. - 2009, Vol. 147, pt. 2, s. 455-488
p-ISSN: 0305-0041

UWAGI: Bibliogr. 25 poz.
Typ publikacji: ZAC
Język publikacji: ENG
Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.598
Punktacja MNiSW: 20.000
5-letni Impact Factor ISI: 0.660
Inne bazy podające opis:
  • Web of Science



    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    2/19
    AUTORZY: Tomasz Komorowski, Szymon Peszat, Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: On ergodicity of some Markov processes
    ŹRÓDŁO: Annals of Probability. - 2010, Vol. 38, iss. 4, s. 1401-1443
    p-ISSN: 0091-1798

    UWAGI: Bibliogr. 29 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.470
    Punktacja MNiSW: 32.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.665
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • ergodicity of Markov families
  • invariant measures
  • stochastic evolution equations
  • passive tracer dynamics

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    3/19
    AUTORZY: Tomasz Szarek, Maciej Ślęczka, Mariusz Urbański.
    TYTUŁ: On stability of velocity vectors for some passive tracer models
    ŹRÓDŁO: Bulletin of the London Mathematical Society. - 2010, Vol. 42, iss. 5, s. 923-936
    p-ISSN: 0024-6093

    UWAGI: Bibliogr. 14 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.630
    Punktacja MNiSW: 27.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.657
    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    DOI:
    4/19
    AUTORZY: Witold Bołt, Adam A. Majewski, Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: An invariance principle for the law of the iterated logarithm for some markov chains
    ŹRÓDŁO: Studia Mathematica. - 2012, Vol. 212, iss. 1, s. 41-53
    p-ISSN: 0039-3223

    UWAGI: Bibliogr. 27 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.549
    Punktacja MNiSW: 30.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.672
    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    5/19
    AUTORZY: Tomasz Szarek, Daniël T. H. Worm.
    TYTUŁ: Ergodic measures of Markov semigroups with the e-property
    ŹRÓDŁO: Ergodic Theory and Dynamical Systems. - 2012, Vol. 32, iss. 3, s. 1117-1135
    p-ISSN: 0143-3857

    UWAGI: Bibliogr. 19 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.865
    Punktacja MNiSW: 30.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.018
    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    6/19
    AUTORZY: Rafał Kapica, Tomasz Szarek, Maciej Ślęczka.
    TYTUŁ: On a unique ergodicity of some Markov processes
    ŹRÓDŁO: Potential Analysis. - 2012, Vol. 36, iss. 4, s. 589-606
    p-ISSN: 0926-2601

    UWAGI: Bibliogr. 14 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.959
    Punktacja MNiSW: 35.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.840
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • ergodicity of Markov families
  • invariant measures
  • stochastic heat equations

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    7/19
    AUTORZY: Tomasz Szarek, Mariusz Urbański, Anna Zdunik.
    TYTUŁ: Continuity of Hausdorff measure for conformal dynamical systems
    ŹRÓDŁO: Discrete and Continuous Dynamical Systems. - 2013, Vol. 33, iss. 10, s. 4647-4692
    p-ISSN: 1078-0947

    UWAGI: Bibliogr. 27 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.923
    Punktacja MNiSW: 35.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.076
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • conformal dynamical systems
  • dimension theory
  • Hausdorff measure

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    DOI:
    8/19
    AUTORZY: Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: Lower bound technique and its applications to function systems and stochastic partial differential equations
    ŹRÓDŁO: Matematyka Stosowana = Mathematica Applicanda. - 2013, Vol. 41, no. 2, s. 185-198
    p-ISSN: 1730-2668
    e-ISSN: 2299-4009

    UWAGI: Bibliogr. 21 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 8.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • ergodicity of Markov families
  • invariant measures
  • dynamical systems with jumps

    Adres url:
    DOI:
    9/19
    AUTORZY: Tomasz Komorowski, Szymon Peszat, Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: Passive tracer in a flow corresponding to two-dimensional stochastic Navier-Stokes equations
    ŹRÓDŁO: Nonlinearity. - 2013, Vol. 26, no. 7, s. 1999-2026
    p-ISSN: 0951-7715

    UWAGI: Bibliogr. 32 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.200
    Punktacja MNiSW: 35.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.517
    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    10/19
    AUTORZY: H. Bessaih, R. Kapica, Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: Criterion on stability for Markov processes applied to a model with jumps
    ŹRÓDŁO: Semigroup Forum. - 2014, Vol. 88, iss. 1, s. 76-92
    p-ISSN: 0037-1912

    UWAGI: Bibliogr. 21 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.372
    Punktacja MNiSW: 25.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.512
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • ergodicity of Markov families
  • invariant measures
  • dynamical systems with jump

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    11/19
    AUTORZY: Tomasz Komorowski, Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: The law of the iterated logarithm for passive tracer in a two-dimensional flow
    ŹRÓDŁO: Journal of the London Mathematical Society. - 2014, Vol. 89, iss. 2, s. 482-498
    p-ISSN: 0024-6107

    UWAGI: Bibliogr. 13 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.820
    Punktacja MNiSW: 35.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.925
    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    12/19
    AUTORZY: M. Nowak, Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: The shark teeth is a topological IFS-attractor
    ŹRÓDŁO: Siberian Mathematical Journal. - 2014, Vol. 55, no. 2, s. 296-300
    p-ISSN: 0037-4466

    UWAGI: Bibliogr. 6 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.447
    Punktacja MNiSW: 15.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.404
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • fractal
  • iterated function system
  • IFS-attractor

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    13/19
    AUTORZY: Panakaj Joshi, Karol Horodecki, Michał Horodecki, P. Horodecki, Ryszard Horodecki, Ben Li, S. J. Szarek, Tomasz Szarek.
    TYTUŁ: Bound on Bell inequalities by fraction of determinism and reverse triangle inequality
    ŹRÓDŁO: Physical Review. A. - 2015, Vol. 92, no. 3, art. no. 032329, s. 1-11
    p-ISSN: 1050-2947
    e-ISSN: 1094-1622

    UWAGI: Bibliogr. 21 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 2.765
    Punktacja MNiSW: 35.000
    5-letni Impact Factor ISI: 2.598
    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    14/19
    AUTORZY: Sander Hille, Katarzyna Horbacz, Tomasz Szarek, Hanna Wojewódka.
    TYTUŁ: Law of the iterated logarithm for some Markov operators
    ŹRÓDŁO: Asymptotic Analysis. - 2016, Vol. 97, iss. 1-2, s. 91-112
    p-ISSN: 0921-7134
    e-ISSN: 1875-8576

    UWAGI: Bibliogr. 23 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.933
    Punktacja MNiSW: 20.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.822
    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    DOI:
    15/19
    AUTORZY: Sander Hille, Katarzyna Horbacz, Tomasz Szarek, Hanna Wojewódka.
    TYTUŁ: Limit theorems for some Markov chains
    ŹRÓDŁO: Journal of Mathematical Analysis and Applications. - 2016, Vol. 443, iss. 1, s. 385-408
    p-ISSN: 0022-247X
    e-ISSN: 1096-0813

    UWAGI: Bibliogr. 23 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.064
    Punktacja MNiSW: 40.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.151
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • exponential rate of convergence
  • central limit theorem
  • Markov operators
  • invariant measures

    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science
  • Scopus

    Adres url:
    DOI:
    16/19
    AUTORZY: Fernando G. S. L. Brandão, Ravishankar Ramanathan, Andrzej Grudka, Karol Horodecki, Michał Horodecki, Paweł Horodecki, Tomasz Szarek, Hanna Wojewódka.
    TYTUŁ: Realistic noise-tolerant randomness amplification using finite number of devices
    ŹRÓDŁO: Nature Communications, [dokument elektroniczny]. - 2016, Vol. 7, art. no. 11345, s. 1-6
    TRYB DOSTĘPU: http://www.nature.com/ncomms/2016/160421/ncomms11345/full/ncomms11345.html [dostęp 16.05.2016]
    e-ISSN: 2041-1723

    UWAGI: Bibliogr. 22 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 12.124
    Punktacja MNiSW: 45.000
    5-letni Impact Factor ISI: 13.092
    Inne bazy podające opis:
  • Medline
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    17/19
    AUTORZY: Tomasz Szarek, Anna Zdunik.
    TYTUŁ: Stability of iterated function systems on the circle
    ŹRÓDŁO: Bulletin of the London Mathematical Society. - 2016, Vol. 48, pt . 2, s. 365-378
    p-ISSN: 0024-6093
    e-ISSN: 1469-2120

    UWAGI: Bibliogr. 21 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.707
    Punktacja MNiSW: 30.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.753
    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science
  • Scopus

    DOI:
    18/19
    AUTORZY: Sander Cornelis Hille, Tomasz Szarek, Maria Aleksandra Ziemlańska.
    TYTUŁ: Equicontinuous families of Markov operators in view of asymptotic stability
    ŹRÓDŁO: Comptes Rendus Mathematique. - 2017, Vol. 355, iss. 12, s. 1247-1251
    p-ISSN: 1631-073X
    e-ISSN: 1778-3569

    UWAGI: Bibliogr. 15 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.515
    Punktacja MNiSW: 20.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.605
    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    19/19
    AUTORZY: Benoît Collins, Termeh Kousha, Rafał Kulik, Tomasz Szarek, Karol Życzkowski.
    TYTUŁ: The accessibility of convex bodies and derandomization of the hit and run algorithm
    ŹRÓDŁO: Journal of Convex Analysis. - 2017, Vol. 24, iss. 3, s. 903-916
    p-ISSN: 0944-6532
    e-ISSN: 2363-6394

    UWAGI: Bibliogr. 19 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.627
    Punktacja MNiSW: 30.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.684
    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science
  • Scopus

      Wyświetl ponownie stosując format:
  • Wyświetl/ukryj etykiety | Wyświetlenie wyników w wersji do druku | | Nowe wyszukiwanie | Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego