logo UG

Bibliografia Publikacji Pracowników, Doktorantów i Studentów UG




Zapytanie: SZUCA PIOTR
Liczba odnalezionych rekordów: 16



Przejście do opcji zmiany formatu | Wyświetl/ukryj etykiety | Wyświetl wyniki w wersji do druku | | Przesłanie wyników do modułu analizy | Nowe wyszukiwanie
1/16
AUTORZY: Rafał Filipów, Piotr Szuca.
TYTUŁ: Density versions of Schur's theorem for ideals generated by submeasures
ŹRÓDŁO: Journal of Combinatorial Theory, Series A. - 2010, Vol. 117, iss. 7, s. 943-956
p-ISSN: 0097-3165

UWAGI: Bibliogr. 14 poz.
Typ publikacji: ZAC
Język publikacji: ENG
Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.683
Punktacja MNiSW: 32.000
5-letni Impact Factor ISI: 0.812
Słowa kluczowe w j. ang.:
  • Bolzano-Weierstrass theorem
  • Bolzano-Weierstrass property
  • ideal convergence
  • statistical density
  • statistical convergence
  • subsequence
  • Schur's theorem

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    2/16
    AUTORZY: Tomasz Natkaniec, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: On Pawlak's problem concerning entropy of almost continuous functions
    ŹRÓDŁO: Colloquium Mathematicum. - 2010, Vol. 121, no. 1, s. 107-111
    p-ISSN: 0010-1354

    UWAGI: Bibliogr. 11 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 9.000
    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    3/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: On some questions of Drewnowski and Łuczak concerning submeasures on N
    ŹRÓDŁO: Journal of Mathematical Analysis and Applications. - 2010, Vol. 371, iss. 2, s. 655-660
    p-ISSN: 0022-247X

    UWAGI: Bibliogr. 5 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.174
    Punktacja MNiSW: 32.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.345
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • submeasure on N
  • lower semicontinuous submeasure
  • equivalence of submeasures
  • ideal
  • coidea
  • zero-idea
  • analytic ideal
  • maximal almost disjoint family
  • maximal ideal
  • p-point ultrafilter

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    4/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: Rearrangement of conditionally convergent series on a small set
    ŹRÓDŁO: Journal of Mathematical Analysis and Applications. - 2010, Vol. 362, iss. 1, s. 64-71
    p-ISSN: 0022-247X

    UWAGI: Bibliogr. 28 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.174
    Punktacja MNiSW: 32.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.345
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • Riemann's theorem
  • Bolzano-Weierstrass property
  • positive summability property
  • statistical density
  • rearrangement of series
  • extending ideals
  • summable ideals
  • analytic ideals
  • P-ideals

    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science
  • Scopus

    Adres url:
    DOI:
    5/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Nikodem Mrożek, Ireneusz Recław, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: Ideal version of Ramsey's theorem
    ŹRÓDŁO: Czechoslovak Mathematical Journal. - 2011, Vol. 61, iss. 2, s. 289-308
    p-ISSN: 0011-4642

    UWAGI: Bibliogr. 15 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.262
    Punktacja MNiSW: 15.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.285
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • ideal of subsets of natural numbers
  • Bolzano-Weierstrass theorem
  • Bolzano- Weierstrass property
  • ideal convergence
  • statistical density
  • statistical convergence
  • subsequence
  • monotone sequence
  • Ramsey's theorem

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    6/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Andrzej Nowik, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: There are measurable Hamel functions
    ŹRÓDŁO: Real Analysis Exchange. - 2010/2011, Vol. 36, no. 1, s. 223-230
    p-ISSN: 0147-1937

    UWAGI: Bibliogr. 5 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • Hamel function
  • Hamel basis
  • Lebesgue measurable function
  • function with the Baire property
  • Marczewski measurable function
  • Borel set
  • porous set
  • closed Lebesgue null set

    7/16
    AUTORZY: Paweł Barbarski, Rafał Filipów, Nikodem Mrożek, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: Uniform density u and iu-convergence on a big set
    ŹRÓDŁO: Mathematical Communications. - 2011, Vol. 16, iss. 1, s. 125-130
    p-ISSN: 1331-0623

    UWAGI: Bibliogr. 10 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.447
    Punktacja MNiSW: 15.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • Bolzano-Weierstrass property
  • Borel set
  • ideal convergence
  • nonatomic infmeasure
  • P-ideal
  • statistical density
  • uniform statistical density

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus

    8/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Nikodem Mrożek, Ireneusz Recław, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: I-selection principles for sequences of functions
    ŹRÓDŁO: Journal of Mathematical Analysis and Applications. - 2012, Vol. 396, iss. 2, s. 680-688
    p-ISSN: 0022-247X

    UWAGI: Bibliogr. 24 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.050
    Punktacja MNiSW: 40.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.259
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • Bolzano-Weierstrass property
  • ideal convergence
  • selection principle
  • bounded function sequence
  • Arzela-Ascoli theorem
  • Helly's theorem
  • Mazurkiewicz's theorem

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    9/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: Three kinds of convergence and the associated I-Baire classes
    ŹRÓDŁO: Journal of Mathematical Analysis and Applications. - 2012, Vol. 391, iss. 1, s. 1-9
    p-ISSN: 0022-247X

    UWAGI: Bibliogr. 10 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.050
    Punktacja MNiSW: 40.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.259
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • ideal convergence
  • convergence of sequences of functions
  • discrete convergence
  • equal convergence
  • Baire classification of functions
  • scatteredly continuous functions
  • Baire one star functions
  • Borel ideal
  • analytic ideal
  • Laflamme game
  • filter convergence
  • statistical convergence

    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science
  • Scopus

    Adres url:
    DOI:
    10/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Nikodem Mrożek, Ireneusz Recław, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: Extending the ideal of nowhere dense subsets of rationals to a P-ideal
    ŹRÓDŁO: Commentationes Mathematicae Universitatis Carolinae. - 2013, Vol. 54, iss. 3, 429-435
    p-ISSN: 0010-2628

    UWAGI: Bibliogr. 10 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • P-ideal
  • nowhere dense set
  • extension
  • analytic ideal
  • maximal ideal
  • meager ideal
  • ideal convergence

    11/16
    AUTORZY: Piotr Szuca.
    TYTUŁ: F-limit points in dynamical systems defined on the interval
    ŹRÓDŁO: Central European Journal of Mathematics. - 2013, Vol. 11, no. 1, s. 170-176
    p-ISSN: 1895-1074

    UWAGI: Bibliogr. 13 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.519
    Punktacja MNiSW: 20.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.557
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • ideal convergence
  • filter convergence
  • interval maps
  • w-limit sets
  • hausdorff metric
  • ellis semigroup
  • enveloping semigroup
  • tame dynamical system

    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science
  • Scopus

    Adres url:
    DOI:
    12/16
    AUTORZY: Rafał Filipów, Tomasz Natkaniec, Piotr Szuca.
    TYTUŁ [ROZDZIAŁU, FRAGMENTU]: Ideal convergence
    ŹRÓDŁO: W: Traditional and present-day topics in real analysis : dedicated to Professor Jan Stanisław Lipiński / ed. by Małgorzata Filipczak, Elżbieta Wagner-Bojakowska
    ADRES WYDAWNICZY: Łódź : Łódź University Press, 2013
    SERIA: Folia Mathematica
    OPIS FIZYCZNY: S. [69]-91
    ISBN: 978-83-7525-971-1
    UWAGI: Bibliogr. 48 poz.
    Typ publikacji: PMR
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 5.000
    13/16
    AUTORZY: Paweł Barbarski, Rafał Filipów, Nikodem Mrożek, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: When does the Katětov order imply that one ideal extends the other?
    ŹRÓDŁO: Colloquium Mathematicum. - 2013, Vol. 130, no. 1, s. 91-102
    p-ISSN: 0010-1354

    UWAGI: Bibliogr. 14 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.422
    Punktacja MNiSW: 15.000
    Adres url:
    DOI:
    14/16
    AUTORZY: Tomasz Natkaniec, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: On the ideal convergence of sequences of quasi-continuous functions
    ŹRÓDŁO: Fundamenta Mathematicae. - 2016, Vol. 232, no. 3, s. 269-280
    p-ISSN: 0016-2736
    e-ISSN: 1730-6329

    UWAGI: Bibliogr. 15 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.609
    Punktacja MNiSW: 25.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.529
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • pointwise convergence
  • quasi-continuous function
  • ideal convergence
  • Fσ-ideal
  • ω-+-diagonalizable filter
  • weakly Ramsey filter
  • game
  • winning strategy

    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science
  • Scopus
  • Medline

    Adres url:
    DOI:
    15/16
    AUTORZY: Tomasz Natkaniec, Piotr Szuca.
    TYTUŁ: On the discrete ideal convergence of sequences of quasi-continuous functions
    ŹRÓDŁO: Acta Mathematica Hungarica. - 2017, Vol. 151, no. 1, s. 69-81
    p-ISSN: 0236-5294
    e-ISSN: 1588-2632

    UWAGI: Bibliogr. 18 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.481
    Punktacja MNiSW: 20.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.584
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • pointwise convergence
  • discrete convergence
  • quasi-continuous function
  • ideal convergence
  • ideal
  • ω-+-diagonalizable filter
  • weakly Ramsey filter

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    16/16
    AUTORZY: Joanna Czarnowska, Rafał Filipów, Adam Kwela, Grażyna Kwiecińska, Jan Lipiński, Tomasz Natkaniec, Piotr Szuca.
    TYTUŁ [ROZDZIAŁU, FRAGMENTU]: Seminarium z Teorii Funkcji Rzeczywistych w Gdańsku
    ŹRÓDŁO: W: Matematyka na Pomorzu Gdańskim 1945-2015 / pod red. Emilii Jakimowicz i Andrzeja Szczepańskiego
    ADRES WYDAWNICZY: Gdańsk ; Sopot : Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2017
    OPIS FIZYCZNY: S. 103-124
    ISBN: 978-83-7865-580-0
    UWAGI: Bibliogr. 121 poz.
    Typ publikacji: PMR
    Język publikacji: POL
    Punktacja MNiSW: 5.000
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
      Wyświetl ponownie stosując format:
  • Wyświetl/ukryj etykiety | Wyświetlenie wyników w wersji do druku | | Nowe wyszukiwanie | Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego