logo UG

Bibliografia Publikacji Pracowników, Doktorantów i Studentów UG




Zapytanie: FUNCTIONAL DIFFERENTIAL EQUATIONS
Liczba odnalezionych rekordów: 23



Przejście do opcji zmiany formatu | Wyświetl/ukryj etykiety | Wyświetl wyniki w wersji do druku | | Przesłanie wyników do modułu analizy | Nowe wyszukiwanie
1/23
AUTORZY: Zdzisław Kamont.
TYTUŁ: Difference schemes for evolution functional differential equations
ŹRÓDŁO: Functional Differential Equations. - 2009, Vol. 16, no. 2, s. 315-351
p-ISSN: 0793-1786

UWAGI: Bibliogr. 26 poz.
Typ publikacji: ZAC
Język publikacji: ENG
Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • stability and convergence
  • interpolating operators
  • nonlinear estimates of the Perron type

    2/23
    AUTORZY: Milena Netka.
    TYTUŁ: Uniqueness of solutions of a generalized Cauchy problem for a system of first order partial functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Opuscula Mathematica. - 2009, Vol. 29, no. 1, s. 69-79
    p-ISSN: 1232-9274

    UWAGI: Bibliogr. 6 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 6.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • comparison methods
  • estimates of the Perron type

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    3/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont.
    TYTUŁ: Existence of solutions to Hamilton-Jacobi functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Nonlinear Analysis : Theory, Methods & Applications. - 2010, Vol. 73, no. 3, s. 767-778
    p-ISSN: 0362-546X

    UWAGI: Bibliogr. 20 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.279
    Punktacja MNiSW: 32.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.409
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • generalized solutions
  • bicharacteristics

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    4/23
    AUTORZY: Elżbieta Puźniakowska-Gałuch.
    TYTUŁ: Implicit difference methods for nonlinear first order partial functional differential systems
    ŹRÓDŁO: Applicationes Mathematicae. - 2010, Vol. 37, no. 4, s. 459-482
    p-ISSN: 1233-7234

    UWAGI: Bibliogr. 28 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 9.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • Haar pyramid
  • implicit difference methods

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    5/23
    AUTORZY: Karolina Kropielnicka.
    TYTUŁ: Implicit difference methods for parabolic fde on cylindrical domains
    ŹRÓDŁO: Dynamic Systems and Applications. - 2010, Vol. 19, iss. 3-4, s. 557-576
    p-ISSN: 1056-2176

    UWAGI: Bibliogr. 19 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.398
    Punktacja MNiSW: 20.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.451
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • implicit difference

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    6/23
    AUTORZY: Elżbieta Puźniakowska-Gałuch.
    TYTUŁ: On the local Cauchy problem for first order partial differential functional equations
    ŹRÓDŁO: Annales Polonici Mathematici. - 2010, Vol. 98, no. 1, s. 39-61
    p-ISSN: 0066-2216

    UWAGI: Bibliogr. 12 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.476
    Punktacja MNiSW: 9.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • Haar pyramid
  • Cinquini Cibrario solutions
  • bicharacteristics

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    7/23
    AUTORZY: Adrian Karpowicz.
    TYTUŁ: The Darboux problem for hyperbolic functional differential equations and inequalities in the sense of Carathéodory
    ŹRÓDŁO: Mathematical Inequalities & Applications. - 2010, Vol. 13, no. 2, s. 405-425
    p-ISSN: 1331-4343

    UWAGI: Bibliogr. 10 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.524
    Punktacja MNiSW: 27.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.656
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential inequalities
  • functional differential equations
  • hyperbolic equations
  • Darboux problem
  • solutions in the sense of Carathéodory

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    8/23
    AUTORZY: Wojciech Czernous, Zdzisław Kamont.
    TYTUŁ: Comparison of explicit and implicit difference methods for quasilinear functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Applicationes Mathematicae. - 2011, Vol. 38, no. 3, s. 315-340
    p-ISSN: 1233-7234

    UWAGI: Bibliogr. 20 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 8.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • differential and difference inequalities
  • stability and convergence
  • interpolating operators

    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    9/23
    AUTORZY: Milena Netka.
    TYTUŁ: Implicit difference inequalities corresponding to parabolic functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Differential Equations & Applications. - 2011, Vol. 3, no. 1, s. 21-41
    p-ISSN: 1847-120X

    UWAGI: Bibliogr. 20 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • implicit difference methods
  • nonlinear estimates of the Perron type

    Adres url:
    10/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont, Karolina Kropielnicka.
    TYTUŁ: Implicit difference methods for evolution functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Numerical Analysis and Applications. - 2011, Vol. 4, no. 4, s. 294-308
    p-ISSN: 1995-4239

    UWAGI: Bibliogr. 22 poz.
    UWAGI: Original Russian Text published in Sibirskii Zhurnal Vychislitel' noi Matematiki, 2011, Vol. 14, no. 4, pp. 361-379
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • implicit difference methods
  • stability and convergence

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus

    Adres url:
    DOI:
    11/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont.
    TYTUŁ: Implicit difference schemes for evolution functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Zeitschrift für Analysis und ihre Anwendungen. - 2011, Vol. 30, iss. 1, 105-128
    p-ISSN: 0232-2064

    UWAGI: Bibliogr. 20 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.327
    Punktacja MNiSW: 25.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.503
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • stability and convergence
  • interpolating operators
  • implicit difference schemes

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    12/23
    AUTORZY: Milena Netka.
    TYTUŁ: Implicit difference schemes for mixed problems related to parabolic functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Annales Polonici Mathematici. - 2011, Vol. 100, no. 3, s. 237-259
    p-ISSN: 0066-2216

    UWAGI: Bibliogr. 20 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.439
    Punktacja MNiSW: 20.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • implicit difference methods
  • stability and convergence
  • nonlinear estimates of the Perron type

    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science

    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    13/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont, Milena Netka.
    TYTUŁ: Numerical method of lines for evolution functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Journal of Numerical Mathematics. - 2011, Vol. 19, iss. 1, 63-89
    p-ISSN: 1570-2820

    UWAGI: Bibliogr. 25 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.533
    Punktacja MNiSW: 20.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • numerical method of lines
  • functional differential equations
  • stability and convergence
  • differential inequalities

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    DOI:
    14/23
    AUTORZY: Wojciech Czernous, Zdzisław Kamont.
    TYTUŁ: Comparison between some explicit and implicit difference schemes for Hamilton Jacobi functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Applied Mathematics and Computation. - 2012, Vol. 218, iss. 17, s. 8758-8772
    p-ISSN: 0096-3003

    UWAGI: Bibliogr. 21 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 1.349
    Punktacja MNiSW: 35.000
    5-letni Impact Factor ISI: 1.454
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • stability and convergence
  • comparison methods
  • differential and difference inequalities

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    15/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont, Karolina Kropielnicka.
    TYTUŁ: Comparison of explicit and implicit difference schemes for parabolic functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Annales Polonici Mathematici. - 2012, Vol. 103, no. 2, s. 135-160
    p-ISSN: 0066-2216

    UWAGI: Bibliogr. 31 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.306
    Punktacja MNiSW: 20.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.311
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • stability and convergence
  • comparison methods
  • differential and difference inequalities

    Inne bazy podające opis:
  • Web of Science

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    16/23
    AUTORZY: Milena Matusik.
    TYTUŁ: Existence of classical solutions for parabolic functional differential equations with initial boundary conditions of Robin type
    ŹRÓDŁO: Annales Polonici Mathematici. - 2012, Vol. 105, no. 3, s. 253-265
    p-ISSN: 0066-2216

    UWAGI: Bibliogr. 17 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.306
    Punktacja MNiSW: 20.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.311
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • initial boundary value problems
  • classical solutions

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    [sprawdź dostępność w katalogu BUG]
    DOI:
    17/23
    AUTORZY: Wojciech Czernous, Zdzisław Kamont.
    TYTUŁ: Numerical methods for Hamilton Jacobi functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Computational Mathematics and Mathematical Physics. - 2012, Vol. 52, iss. 3, s. 330-350
    p-ISSN: 0965-5425

    UWAGI: Bibliogr. 23 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.408
    Punktacja MNiSW: 15.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • stability and convergence
  • comparison methods
  • differential and difference inequalities

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    18/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont.
    TYTUŁ: Differentiability with respect to initial functions of solutions to nonlinear hyperbolic functional differential systems
    ŹRÓDŁO: Collectanea Mathematica. - 2014, Vol. 65, iss. 3, s. 379-405
    p-ISSN: 0010-0757
    e-ISSN: 2038-4815

    UWAGI: Bibliogr. 25 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.843
    Punktacja MNiSW: 30.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.904
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • generalized Cauchy problem
  • Volterra condition
  • differentiability of solutions

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    19/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont.
    TYTUŁ: Existence and regularity of solutions for hyperbolic functional differential problems
    ŹRÓDŁO: Opuscula Mathematica. - 2014, Vol. 34, no. 2, s. 217-242
    p-ISSN: 1232-9274
    e-ISSN: 2300-6919

    UWAGI: Bibliogr. 23 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 11.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • weak solutions
  • Haar pyramid
  • differentiability with respect to initial functions

    Adres url:
    DOI:
    20/23
    AUTORZY: Zdzisław Kamont, Anna Szafrańska.
    TYTUŁ: Explicit and implicit difference methods for quasilinear first order partial functional differential equations
    ŹRÓDŁO: Computational Methods in Applied Mathematics. - 2014, Vol. 14, iss. 2, s. 151-175
    p-ISSN: 1609-4840

    UWAGI: Bibliogr. 27 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 20.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • comparison methods
  • differential and difference inequalities
  • functional differential equations
  • stability and convergence

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus

    DOI:
    21/23
    AUTORZY: Elżbieta Puźniakowska-Gałuch.
    TYTUŁ: Generalized Cauchy problems for hyperbolic functional differential systems
    ŹRÓDŁO: Annales Polonici Mathematici. - 2014, Vol. 110, no. 1, s. 33-53
    p-ISSN: 0066-2216

    UWAGI: Bibliogr. 16 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Wskaźnik Impact Factor ISI: 0.469
    Punktacja MNiSW: 15.000
    5-letni Impact Factor ISI: 0.380
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • differentiability of solutions
  • Fredholm type of equation

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
    22/23
    AUTORZY: Antoni Augustynowicz, Agata Gołaszewska.
    TYTUŁ: On the Peano Theorem for some functional differential equation on time scale
    ŹRÓDŁO: Functional Differential Equations. - 2014, Vol. 21, no. 3-4, s. 111-118
    p-ISSN: 0793-1786

    UWAGI: Bibliogr. 4 poz.
    Typ publikacji: ZAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 5.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • differential equations on time scale
  • Peano Theorem
  • functional differential equations

    Adres url:
    23/23
    AUTORZY: Elżbieta Puźniakowska-Gałuch.
    TYTUŁ: On the quasilinear Cauchy problem for a hyperbolic functional differential equation
    ŹRÓDŁO: Opuscula Mathematica. - 2015, Vol. 35, no. 6, s. 915-933
    p-ISSN: 1232-9274
    e-ISSN: 2300-6919

    UWAGI: Bibliogr. 21 poz.
    Typ publikacji: PAC
    Język publikacji: ENG
    Punktacja MNiSW: 11.000
    Słowa kluczowe w j. ang.:
  • functional differential equations
  • Haar pyramid
  • differentiability of solutions
  • Fredholm type of equation

    Inne bazy podające opis:
  • Scopus
  • Web of Science

    Adres url:
    DOI:
      Wyświetl ponownie stosując format:
  • Wyświetl/ukryj etykiety | Wyświetlenie wyników w wersji do druku | | Nowe wyszukiwanie | Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego